ABC bukmacherskich zakładów

Obstawianie meczy u bukmachera, jeżeli chodzi o sposób w jaki trzeba to zrobić, jest bardzo prosty. Trzeba jednak mieć podstawową wiedzę na ten temat, ponieważ każdy rodzaj zakładu oznacza inne możliwości jego zakończenia. Jeśli nie będziemy wiedzieć co obstawiamy to może się okazać, że zakończenie kuponu zdziwi nas bardziej aniżeli poprawnie wytypowane wyniki meczów. Podstawy obstawania zacząć należy w ogóle od tego, że można to robić zarówno przez internet jak u stacjonarnych bukmacherów. Pamiętajmy, że legalnie w sieci możemy obstawiać tylko i wyłącznie u bukmacherów z licencją polskiego rządu. Pozwala ona na organizowanie zakładów losowych wzajemnych i daje poczucie bezpieczeństwa, że granie na zakładach jest całkowicie legalne. Jednakże tylko kilku licencjonowanych w sieci bukmacherów ma swoje punkty przyjmowania zakładów. Tylko, że nie trzeba dzisiaj wychodzić z domu, żeby postawić zakład u bukmachera.
Podstawowym zakładem u bukmachera jest oczywiście zakład pojedynczy. Oznacza on wytypowanie na kuponie jednego zdarzenia za określoną stawkę. Możemy więc wytypować określonego zwycięzcę meczu, dokładny wynik danego zdarzenia czy kolejność w sporcie motorowym albo skokach narciarskich. W każdym razie zakład pojedynczy to taki, w którym typujemy tylko jedno zdarzenie sportowe. Przeciwieństwem tego zakładu jest zakład kumulowany, w którym możemy połączyć ze sobą kilka różnych zdarzeń sportowych. Każde zdarzenie ma oczywiście swój kurs, który określa prawdopodobieństwo takiego a nie innego jego zakończenia. Zakład kumulowany powoduje, że wszystkie kursy na kuponie mnoży się przez siebie, dzięki czemu cały kupon ma jeden kurs będący, rzecz jasna, iloczynem wszystkich kursów na danym kuponie. Kupon z kumulowanymi kursami sprawia, że możemy wygrać zdecydowanie więcej aniżeli zawierając pojedynczy zakład. Jednakże w takim kuponie musimy poprawnie wytypować wszystkie możliwe zdarzenia. Jeden błąd oznacza, że niestety ale nie wygrywamy nic. Bo na tym właśnie polega kumulacja kursów na kuponie. Wszystkie się mnożą ale wygrana pada wówczas, kiedy wszystkie zdarzenia na kuponie „wchodzą”.
Na koniec wisienka na torcie, czyli zakład kombinacyjny. To zakład, w którym możemy założyć kombinację zdarzeń, ale już wyższa szkoła bukmacherskiej jazdy. W każdym razie możemy postawić na przykład pięć zdarzeń z założeniem kombinacji na trzy zdarzenia. Oznacza to, że wygramy nawet wówczas, kiedy dwa z pięciu zdarzeń okażą się wytypowane niepoprawnie. Nie mniej jednak ilość możliwych kombinacji w takim zakładzie to praktycznie liczba zawartych różnych zakładów w taki sposób kombinowanych. Stawka na takim kuponie jest więc iloczynem stawki bazowej z ilością kombinacji. Tak naprawdę jest to obstawienie kilkunastu czy kilkudziesięciu kuponów za pomocą jednego kliknięcia, ale równie dobrze moglibyśmy to obstawiać na piechotę, kupon po kuponie. Na koniec naszego mini poradnika warto jednak przypomnieć, że gra na zakładach to mocno ryzykowne zajęcie. A ryzyko jest tym większe im większy mamy kurs na naszym kuponie.


Leave a Comment