Jak odzyskać dług od prywatnej osoby?

Jakiś czas temu pożyczyłeś znajomemu kwotę pieniędzy. Na samym początku miałeś zapewnienia, że wszystko będzie spłacone w terminie i nie masz się co obawiać. Jednak stało się zdecydowanie inaczej – dłużnik nie zamierza wypłacać twojej kwoty gotówki. Co możesz w tym przypadku zrobić? Istnieją praktyczne sposoby, które ułatwią Ci szybsze uzyskanie długu od prywatnej osoby.

Zdecyduj się na to, że polubownie się dogadacie. To właśnie w tym celu najlepiej będzie dojść do konsensusu. Sprawa nie będzie musiała zostać skierowana do sądu. Wszystko będzie można załatwić przyjaźnie – bez większych trudności. Szczera rozmowa może na pewno dużo zmienić a znajomy dłużnik wyzna Ci, że złapała go jakaś przykra sprawa materialna. Możecie całą spłatę rozłożyć na raty.

Jeśli jednak nie udało Ci się po zwyczajnej rozmowie dojść do porozumienia z dłużnikiem zdecyduj się na to, że w końcu skierujesz sprawę do sądu. Jeśli sami nie potrafimy przekonać znajomego do spłaty długu to tak właściwie ta placówka może nam pomóc. Wbrew pozorom takie ostateczne rozwiązanie może przynieść pożądany skutek a kwota na naszym koncie może się u nas pojawić o wiele szybciej niż by nam się mogło wydawać.

Zdecyduj się na to, że zatrudnisz detektywa. Jeśli sprawa twojego długu jest szczególnie ciężka to niech ta osoba zdecyduję się na wyegzekwowanie wierzytelności. Na pewno taki ruch nie będzie należał do najtańszych. Jednak to właśnie detektyw może zdecydować się na to, że ustali miejsce pobytu dłużnika kiedy ten będzie się ukrywał gdzieś ,,rzekomo” za granicą. To na pewno przyśpieszy proces spłacenia długu.


Leave a Comment