Założenie lokaty w banku – dowiedz się o plusach i minusach

Z roku na rok pracujesz co raz więcej. Jednak z nadejściem lata zależy Ci na tym aby zainwestować w jakiś sposób zaoszczędzoną kwotę. Czy jest to możliwe aby to zrobić w 100% bezpiecznie? Oczywiście, że TAK! W tym przypadku warto się zastanowić nad tym w jaki sposób należy założyć lokatę. Nie jest aż tak ważny mechanizm jej założenia czy stacjonarnie lub online ale o istotę korzyści, które mogą wynikać z jej posiadania.
Niewątpliwie do plusów, które warto zaliczać do założenia on-line będzie fakt, że za sprawą niewielkiego kapitału początkowego (istnieją banki, które nie mają progu startu lokaty a czasem są to minimalne kwoty np. 500zł) umożliwia założenie nowej lokaty. Po prawidłowym wypełnionym wniosku w placówce banku lub przez Internet można stać się szczęśliwym posiadaczem nowego konta.
Jeśli zdecydowaliśmy się na lokatę, która posiada stałe oprocentowanie to tak właściwie nie powinniśmy nieustannie stale śledzić tego czy jest spadek czy wzrost – nie jest to fundusz inwestycyjny. Nasze pieniądze wkłada się na określony czas a procent jest stały. Nie grozi nam żaden spadek.
Jedną z największych zalet jakie należy przypisać do lokaty to pewność zysku. Już na samym początku przed założeniem swojej inwestycji klient ma szansę sprawdzić tego ile jest w stanie uzyskać po całym okresie waloryzacji. Do tego może wykorzystać np. kalkulator do lokat lub w sposób tradycyjny przy użyciu kalkulatora.
Posiadając lokatę założoną przez okres czasu ma się świadomość tego, że większej lub mniejszej kwoty kapitału nie wyda się na niepotrzebne wydatki. Jeśli ktoś zamierza złożyć swój wniosek na pół roku lub na jeden rok to przez ten moment nie będzie tracić swojej gotówki ponieważ będzie bezpiecznie leżeć w banku lub na lokacie online.
Jeśli chodzi o minusy lokat bankowych to one także istnieją. Nie każdy ma tego świadomość i nieustannie decyduję się na to, że zakłada jedną za drugą dysponując dość sporym kapitałem. Jednak warto sobie to uświadomić, że tak właściwie nie jest to jeden z najlepszych sposobów na inwestycję. Można zaliczać inne, które mogą dawać o wyższe korzyści.
,,Zamrażając” swoją kwotę na określony czas np. pół roku lub jeden rok nie ma się żadnych możliwości do tego aby zacząć operować swoim kapitałem. Przez wyznaczony czas pieniądze nie będzie można wybierać ponieważ takie działanie będzie skutkować tym, że się straci cały kapitał.
To prawda, że lokata może dawać bezpieczny zysk. Jednak w porównaniu z wyborem innych sposobów inwestycji to w ogólnym rozrachunku ta forma wypada najsłabiej. Bezpieczeństwo zysku na pewno nie będzie się wiązać z procentem zysku. Z roku na rok lokaty co raz szybciej spadają a procent ich nie jest tak duży jak to jeszcze było parę lat kiedyś. Jeśli ktoś zamierza pomnażać swoje zyski to winien myśleć o jakiś innych sposobach inwestycji, które mogą dawać zdecydowanie wyższe zyski w odniesieniu do tych, które można uzyskać przez taki standardowy system. Nie należy o tym zapominać kiedy wybór się zacznie stawiać pomiędzy funduszem inwestycyjnym a lokatą.


Leave a Comment