Wybierz dla siebie jedne z najlepszych książek biznesowych

Bardzo duża liczba osób zastanawia się od czego ma zacząć otwieranie swojej własnej firmy. Na pewno do dobrych praktyk należy zaliczać aktywne działanie – uczęszczanie w szkoleniach, organizowanie osób do współpracy lub napisanie biznes planu. Czy coś jeszcze można zaliczać do dynamicznego dynamiki naszej nowej firmy? Oczywiście, że TAK! W tym przypadku aktywne działanie będzie polegać na czytaniu książek o biznesie. Istnieję kilka pozycji z którymi powinien się każdy zapoznać po to aby zmienić swoje podejście nie tylko do życia ale także do perspektywy działania jednostki.
Zagraniczna książka powieści Toyota Production System: Beyond Large-Scale Production to na pewno książka warto uwagi. O czym ona jest dokładnie? Twórca systemu produkcji Toyoty Taiichi Ohno w kilku rozdziałach opowiada o tym co zrobił aby po zakończeniu II wojny światowej znaleźć się bliżej fabryki japońskiej. Dzięki jego determinacji świat transportu zmienił się diametralnie. To książka warto uwagi dla każdego menagera, który zamierza od początku zbudować swój solidny biznes
Ta książka nie opowiada o żadnej biografii. Zamiast tego można znaleźć tutaj opowieść o czterech istotach, które autor określa jako myszy. Wszystkie ich cechy twórca książki przypisuję do prawdziwych ludzi a nazwa z tytułu ser jest odniesieniem do tego co każdy z nas posiada w swoim życiu m.in. pieniędzy, spokoju duchowej, pomyślnej pracy, zdrowia. Dokładny tytuł brzmi – Kto zabrał mój ser a autorem jest Spencer Johnson.
Do skutecznego działania napędzać nas powinny nasze cele. Jednak czasem można czuć, że coś staję w miejscu. Z tego powodu każdy kto otwiera swoją nową firmę powinien pomyśleć o tym aby przeczytać książkę 7 nawyków skutecznego działania. Autor książki poprzez swoje życiowe przykłady wskazuję na to, że ta człowiek może dokonać wewnętrznej zmiany jeśli zdecyduję się na inne myślenie. Godna uwagi powieść, która się powinna znaleźć na półce każdego z nas.
Clayton M. Christensen – The Innovator’s Dilemma: When New Technologies Cause Great Firms to Fail to powieść, która powinna zainteresować każdego ponieważ w niej można odnaleźć to z jakich powodów najbardziej wpływowi ludzie a także jednostki pracy doprowadzają do kompletnego bankructwa. To duża dawka nauki, która powinna być drogowskazem dla wszystkich nowych przedsiębiorców.
Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi to jednak z najbardziej popularnych książek. Nie odnosi się ona wyłącznie do naszego biznesu ale także do całości naszej życia. Autor opisuję bardzo praktyczne rady, które wydają się być tak naturalne a w rzeczywistości mało osób o nich pamięta. Sam tytuł wskazuję na to, że autorowi chodzi o to w jak właściwy sposób należy w sposób płynny poruszać się w biznesie – rozmawiać z wpływowymi ludźmi czy zdobywać nowych klientów. Oprócz tego ogólne zastosowanie odnosi się także do relacji towarzyskich i rodzinnych. Po przeczytaniu powieści można się również zdecydować na to aby obejrzeć film dokładnie o tym samym tytule.
Jeśli ktoś nie wie w jaki sposób powinien poprawić swoją pozycję na rynku i to w jaki sposób firma funkcjonuję zdecydować musi się na zakup książki o nazwie – Po pierwsze: złam wszelkie zasady. Na pewno porady, które zostały zawarte w tej powieści są właściwym drogowskazem do tego aby rozpocząć we właściwy sposób zarządzać grupą ludzi.
Jeśli ktoś chce założyć swoją firmę i ma wątpliwości to powinien zdecydować się na przeczytanie bardzo dobrej książki o nazwie Michael Gerber – The E-Myth Revisited: Why Most Small Businesses Don’t Work and What to Do About It. Autor powieści w swoich rozdziałach przedstawi czytelnikowi to, że należy obalić mity dotyczące założenia swojej własnej działalności gospodarczej. Oprócz tego można odczytać to jak Michael Gerber odrzuca wszystkie najbardziej popularne założenia, które mogą być przeszkodą do otworzenia czegoś nowego.
Prowadząc firmę koniecznym jest to aby zdecydować się na właściwy podział pracy. Nie każdy właściciel działalności gospodarczej ma o tym wiedzę. Jednak pozycja Michael Hammer – Reengineering the Corporation: A Manifesto for Business Revolution powinna wszystkim rozjaśnić drogę, że nie należy odrzucać idei, że grupa w firmie nie jest ważna. Wręcz przeciwnie – aby skutecznie działać na rynku należy się zdecydować na to aby wspomagać działanie firmy większa grupą ludzi poprzez ich np. rozmieszczenie w działach pracy bądź firmy. Autor książki chcę przekazać czytelnikowi najbardziej praktyczne porady, które musiałby wprowadzić w życie jak najszybciej aby zacząć w odpowiedni sposób funkcjonować z grupą ludzi którymi zarządza.


Leave a Comment