Narodowa loteria paragonowa szansą na wygranie cennych nagród

Jesienią 2015 roku w naszym kraju ruszyła wielka Narodowa Loteria Paragonowa, której inicjatorem jest Ministerstwo Finansów. Rejestrując paragony na oficjalnej stronie internetowej loterii możesz wziąć udział w losowaniu cennych nagród, takich jak samochody osobowe, laptopy i tablety. Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem Polaków, którzy mogą wziąć w niej udział całkowicie bezpłatnie.

Na czym polega Narodowa Loteria Paragonowa?

Narodowa Loteria Paragonowa jest dostępna dla wszystkich mieszkańców Polski, którzy ukończyli 18. rok życia i zarejestrowali na oficjalnej stronie akcji co najmniej jeden paragon fiskalny opiewający na minimalną kwotę 10 złotych. Możemy wprowadzić dowolną liczbę paragonów, ważne tylko aby zostały one wystawione i zarejestrowane w tym samym miesiącu. Im więcej rejestracji przeprowadzimy, tym większa jest szansa na naszą wygraną. Co miesiąc odbywają się losowania nagrody głównej, czyli samochodu osobowego, a także laptopów i tabletów. Oprócz tego w każdym kwartale można zgłaszać paragony z branży premiowanej – pierwszą z nich było fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne, a druga to paragony realizowane w ramach prywatnej praktyki lekarskiej oraz dentystycznej. Kolejne branże będą związane z naprawą i konserwacją samochodów oraz restauracjami i innymi punktami gastronomicznymi. Takie paragony raz na kwartał biorą udział w specjalnym losowaniu dodatkowej nagrody – samochodu osobowego wysokiej klasy.

Jak można zarejestrować paragon?

Rejestracja paragonu jest bardzo prosta. W formularzu opublikowanym na oficjalnej stronie Narodowej Loterii Paragonowej trzeba wpisać unikatowy numer kasy rejestrującej, NIP firmy, która wystawiła paragon, datę sprzedaży, kolejny numer wydruku oraz kwotę brutto naszego zakupu. Przy pierwszym zgłoszeniu trzeba będzie także podać kilka swoich danych – numer telefonu oraz adres e-mail. Przy kolejnych próbach rejestracji te informacje będą się już automatycznie wyświetlały.

Jaki jest cel Narodowej Loterii Paragonowej?

Akcja prowadzona jest przez Ministerstwo Finansów i jej głównym celem nie jest tylko wspólna zabawa Polaków, ale przede wszystkim rozpowszechnia prawidłowe nawyki konsumenckie, czyli domaganie się otrzymania paragonu za wykonaną usługę lub podczas zakupu towarów. Loteria nagradza także przedsiębiorców, którzy uczciwie konkurują na rynku – po wylosowaniu paragonu nagrody otrzymuje nie tylko właściciel dokumentu, ale też firma, która go wystawiła. Akcja ma również na celu budowanie silnej gospodarki rynkowej i zmniejszanie szarej strefy, czyli przedsiębiorców, którzy nie wystawiają paragonów i w ten sposób unikają płacenia podatków.

Można wygrać bardzo cenne nagrody

Trofea, które można wywalczyć, biorąc udział w Narodowej Loterii Paragonowej są naprawdę cenne. Łącznie wygrać można cztery samochody Opel Insignia, dwanaście samochodów Opel Astra, 72 laptopy Lenovo ThinkPad oraz aż 84 tablety iPad Air 2. Wszystkie nagrody są tym bardziej warte wzięcia udziału w loterii, ponieważ są zwolnione z podatku.


Leave a Comment