Handlowanie towarami bankowymi

Obecnie wykorzystywanie portali internetowych do handlu jest wyjątkowo racjonalnym rozwiązaniem, także dlatego, że przez lata popularyzacji najróżniejszych portali aukcyjnych powstała wielka grupa konsumentów nie wyobrażających sobie dokonania zakupów w prawdziwym sklepie stacjonarnym bez wcześniejszego sprawdzenia cen produktów w sklepach internetowych. Są oni wytrawnymi poszukiwaczami okazji i doskonale wiedzą, jak wykorzystywać najróżniejsze aukcje i licytacje bankowe lub komornicze do uzyskania ciekawych towarów, nieruchomości i ruchomości licytowanych w takich miejscach. Oczywiście niekiedy do nabycia samochodu licytowanego przez komornika, albo żeby wygrać licytacje bankowe jakiejś nieruchomości czy terenu poprzemysłowego, trzeba mieć ogromne środki finansowe. Dlatego bardzo często o tym, że w danym mieście odbywają się w najbliższym czasie jakieś licytacje bankowe wiedzą tylko i wyłącznie inwestorzy, biznesmeni i ludzie szukający ciekawych lokat dla swojego kapitału. Wynika to z prostej zasady, że na licytacje bankowe lub też komornicze trafiają w pierwszej kolejności takie towary, produkty, a dużo rzadziej usługi, do których dany podmiot ma prawa w przypadku niewywiązywania się danego obywatela z zawieranych umów.

Dla komornika oznacza to przede wszystkim realizowanie tytułów wykonawczych wystawianych przez sądy, jednostki organizacyjne i administrację. Niekiedy sprawdza się to do przejmowania majątku po ludziach, którzy nie płacą alimentów lub też nie płacą swoich kar, mandatów czy innych zobowiązań finansowych. A to sprawia, że na takich licytacjach komorniczych bardzo często próbuje się znaleźć nabywców dla majątku dość mocno używanego, jak meble czy drobne sprzęty RTV i AGD, jakie udało się komornikowi zarekwirować. Rzadziej zdarza się, by taka licytacja umożliwiała nabycie chociażby ciekawego samochodu – znane są natomiast przypadki, w których komornicy próbowali sprzedać na licytacji nawet przetwory zarekwirowane dłużnikowi.

Pod tym względem licytacje bankowe są zdecydowanie ciekawszym miejscem do lokowania swojego kapitału i jednocześnie nie brakuje na nich konkurentów do wygrania licytacji. To głównie dlatego, że banki w pierwszej kolejności mają prawa do przejęcia i licytowania tego majątku, który został nabyty z pomocą kredytu zaciągniętego w banku – i to kredytu celowego. Rzadko kiedy więc za niespłacanie kredytu konsumenckiego zaciągniętego na dowolny cel w formie gotówkowej, bank będzie w stanie skutecznie egzekwować swoje prawo do zlicytowania rowerów czy lodówki i telewizora posiadanego przez danego klienta. Ale bardzo często banki finansują swoim klientom mieszkania poprzez udzielanie im kredytów hipotecznych – dla klientów z lepszą historią kredytową taka pożyczka pozwala niekiedy na kupno lub budowę własnego jednorodzinnego domu. Spora część klientów banków korzysta także z kredytów celowych na zakup samochodu – licytacje bankowe przeważnie umożliwiają więc nabycie nieruchomości lub auta. Są to składniki majątku dużo droższe, więc przeciętny człowiek bez wątpienia musi się na wygranie takiej licytacji odpowiednio finansowo przygotować.


Leave a Comment