Porównywanie wielu ofert

Dzięki odpowiednim aplikacjom i portalom możliwe jest dzisiaj błyskawiczne sprawdzenie, czy oferowany w wyjątkowej promocji telewizor HD albo konsola do gier w rzeczywistości nie mogłaby być w tej chwili zamówiona przez Internet o kilkanaście lub kilkadziesiąt procent taniej. A ponieważ większość współczesnych oferentów korzysta z usług firm kurierskich i bierze ciężar pokrycia kosztów przesyłki do klienta na siebie, przeciętny konsument już w ciągu czterdziestu ośmiu godzin od sfinalizowania zamówienia w sieci może odbierać przesyłkę z rąk kuriera. Dzięki temu aukcje za grosz są dzisiaj tak silną dźwignią marketingową i jednocześnie skutecznym batem dla wszystkich nieuczciwych sprzedawców, którzy chcieliby bez ograniczeń wykorzystywać niewiedzę lub znikomą świadomość konsumencką przechodzących przy sklepie klientów. Praktycznie wszystkie aukcje za grosz opatrzone są bardzo wyraźnymi zdjęciami umożliwiającymi bezproblemowe zapoznanie się z produktem jeszcze przed jego nabyciem.

Oczywiście niektóre rzeczy jak żywność czy ubrania, sprzedają się nieco gorzej od towaru, który wcześniej można chociażby na własną rękę sprawdzić w sklepie stacjonarnym – tak jest chociażby ze sprzętem RTV i AGD. Dodatkowo śledząc aukcje za grosz można zostać poinformowanym automatycznie o pojawieniu się innych ofert w tej samej kategorii – a ponieważ rywalizacja na takich portalach między sprzedającymi jest bardzo dużo, czasami kilka razy dziennie pojawiają się nowe propozycje, zestawy, i inne pułapy cenowe. Wytrawny kupujący, który doskonale wie, jak wykorzystywać na własną korzyść takie aukcje za grosz i wszystkie wprowadzone przez programistów funkcjonalności portalu – praktycznie nigdy nie dokonują nieopłacalnych transakcji. Bardzo ważne przy robieniu zakupów online jest także zapewnienie konsumenta, że wszystkie obietnice złożone na stronie z produktem zostaną dotrzymane, a w przypadku niezadowolenia z jakości obsługi – zawsze może liczyć na zgodne z prawem i uczciwością potraktowanie ze strony pośrednika, a więc właściciela portalu aukcyjnego.

W przypadku polskiego prawa, klient decydujący się na nabycie jakiegokolwiek towaru poza punktem sprzedaży firmy – a więc między innymi wykorzystując do tego celu internetowe aukcje za grosz – jest chroniony prawnie i ma możliwość w ciągu dwóch tygodni od otrzymania przesyłki bez podawania przyczyny odstąpić od zawartej umowy. Oznacza to możliwość swobodnego zapoznania się z zawartością absolutnie każdej przysyłanej do klienta przesyłki – może więc przymierzyć zamówione online ubrania czy przetestować telefon komórkowy, a jeśli stwierdzi w tym czasie niezadowolenie z produktu, może z powodzeniem odesłać egzemplarz do sprzedawcy. Ten ma zaś obowiązek w odpowiednim terminie zwrócić koszty zakupionego towaru klientowi w formie, w jakiej ten dokonał zakupu, a więc gotówkowo lub przelewem na konto. Wszystko to przyczynia się do nieustannego wzrostu popularności elektronicznego handlu wśród współczesnych konsumentów na całym świecie.


Leave a Comment