Szanse na tanie zakupy

Korzystanie z okazji na nabycie towaru i umiejętne wykorzystywanie pojawiających się nagłych możliwości, to umiejętność bardzo przydatna w dzisiejszych czasach. Niewielu ludzi interesuje się jednak handlem i inwestycjami tak bardzo, by zbierać informacje o pojawiających się nowych możliwościach pomnożenia swojego kapitału. Pod tym względem znacznie lepiej funkcjonują na rynku osoby przedsiębiorcze, kreatywne i samodzielne, które potrafią zdobywać informacje nie tyle poufne, co mało popularne. Do takich informacji bez wątpienia zaliczają się kwestie tego, gdzie i kiedy odbywać będzie się najbliższa licytacja komornicza, oraz jaki majątek będzie na niej licytowany. Oczywiście sama wiedza na temat tego, że zbliża się kolejna ciekawa licytacja komornicza nie wystarczy do tego, aby wziąć w niej udział i jeszcze skutecznie rywalizować z innymi oferentami. Oczywiście czasami taka licytacja komornicza nie byłaby w stanie zainteresować poważnych graczy czy inwestorów, którzy szukają okazji do nabycia ciekawej nieruchomości lub atrakcyjnej ruchomości, na której można by zarobić poprzez jej zamrożenie czy zbycie po rynkowej wartości.

Praktycznie każda licytacja komornicza, bez względu na realną wartość oferowanych tam składników licytowanego majątku, pozwala na nabycie czegoś zdecydowanie poniżej jej wartości rynkowej, a więc przy odpowiednim zarządzaniu kapitałem, można takie licytacje wykorzystywać do zwiększania własnych aktywów. Trudno jest to jednak robić poprzez handel drobnym i używanym sprzętem RTV i AGD, czy akcesoriami sportowymi i meblami sprzed dekady. Dla osób, które mają jednak dużo mniejsze środki taka licytacja komornicza rzadko kiedy ma być środkiem do pomnażania własnego kapitału, a ma być po prostu ciekawą okazją do nabycia po atrakcyjnej cenie czegoś, o czym bardzo długo się myślało, lub co jest po prostu w niezbyt zamożnym gospodarstwie domowym niezbędne do odpowiedniego funkcjonowania. Tacy ludzie bez wątpienia chętniej wybierają się na licytacje, w których nabyć można rowery, meble czy używaną lodówkę – komornik zaś będzie cieszył się z możliwości szybkiego upłynnienia takiego mało atrakcyjnego majątku i przekazania sum z tej sprzedaży wierzycielom czekającym w kolejce na odzyskanie długów.

Podmioty bardziej zamożne doskonale wiedzą, kiedy na horyzoncie pojawia się licytacja komornicza z ciekawą zawartością – a za taką uznać można chociażby dobrze serwisowane samochody firmowe, które w procesie likwidacji spółki trzeba szybko upłynnić. Bardziej wyspecjalizowani w licytacjach kupujący potrafią jednak w różnych składnikach mało atrakcyjnego majątku odnaleźć prawdziwe perełki lub białe kruki – wydawnictwa, filatelistykę czy numizmatykę. Wszystko to sprawia, że dzisiaj licytacja komornicza jest bardzo skutecznym narzędziem nie tylko do upłynniania składników majątku, który został zarekwirowany osobie uchylającej się od spłaty swoich zobowiązań, ale także bardzo ciekawe rozwiązanie dla ludzi poszukujących niszowego albo taniego towaru. Każdy może na takich licytacjach znaleźć coś dla siebie, bez względu na zasobność portfela.


Leave a Comment