Obstawianie wyników na żywo

Obecnie rynek zakładów bukmacherskich jest już bardzo dobrze zorganizowany. Oczywiście pojawiają się wciąż nowe firmy, które próbują przyciągnąć do siebie użytkowników oferując im chociażby zwielokrotnienie ich pierwszego wkładu. Dla wybitnych graczy oznacza to jednak tylko możliwość darmowego pomnożenia swoich już aktualnych zysków i szybkie wypłacenie takiej kwoty, ale osoby nie mające jeszcze ani jednego konta na portalach umożliwiających taki hazard online, bywa to dostateczny argument za ulokowaniem jakiejś niedużej sumy właśnie na takim portalu. Inną metodą na nadrobienie zaległości do rynkowych konkurentów jest promowanie się kursami, które będą bardziej przyciągały graczy.

Oczywiście kursy meczów są przeważnie dobierane tak, aby poprzez zastosowanie odpowiednich przeliczników i algorytmów prawdopodobieństwa statystycznego, wykluczyć możliwość jakichkolwiek strat po stronie bukmachera. Ale reklamując swoje własne kursy meczów jako bardziej konkurencyjne względem reszty i faktycznie oferując nieco większe kursy od innych uznanych operatorów na rynku, można przyciągnąć uwagę właśnie doświadczonych graczy. Ci trzymają bowiem rękę na pulsie i regularnie porównują zmiany dokonywane przez wszystkich bukmacherów, racjonalnie dysponując własnymi aktywami i przenosząc je ewentualnie na te nowe witryny, które obiecują wyższe i atrakcyjniejsze dla grającego kursy meczów. Istnieje jednak wiele innych metod przyciągania potencjalnych użytkowników do swojego portalu bukmacherskiego. Doświadczeni gracze coraz częściej interesują się chociażby graniem live, a więc obstawianiem wyników jeszcze w trakcie ich ustalania. Przez większość ostatnich lat standardem było przyjmowanie typów od graczy tylko do chwili rozpoczęcia wydarzenia. Dzisiaj, głównie dzięki możliwości globalnego wykorzystania Internetu, kursy meczów mogą być aktualizowane także w trakcie ich rozgrywania – wystarczy aby firma dysponowała odpowiednimi kadrami i aplikacjami zdolnymi do bieżącego uaktualniania kursu tak, by nie szkodziło to interesom samej firmy.

Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie kursy meczów zmieniały się na bieżąco i w sytuacji, gdy boisko za czerwoną kartkę opuszcza jeden z zawodników, uaktualnić taki kurs na zdecydowanie wyższy dla drużyny grającej w osłabieniu. To daje impuls aktywnie obserwującym wydarzenia boiskowe graczom, aby zaryzykować swoje pieniądze w już trwający pojedynek. Ciekawą alternatywą wprowadzaną przez niektóre portale bukmacherskie jest rozszerzenie swojej klasycznej oferty, w skład której wchodzą kursy meczów typowo sportowych, o inne kategorie, jak chociażby wybory polityczne. Obstawianie tego, która partia wygra wybory, może przynieść spore emocje a jednocześnie dochód zakładom bukmacherskim. Zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, gdzie narodziła się idea zakładów bukmacherskiej, panuje wielka moda na zakładanie się także chociażby o to, kiedy urodzi się potomek książęcej pary, jak będzie miał na imię, ile będzie ważył po urodzeniu lub też jakiej płci będzie.


Leave a Comment